About Us

Who are we?

2013 yılında kurulan Gravité, firmanızı bilgi (bilişim) çağına adapte etmeye ya da uyum süreçlerini tamamlamanıza yardımcı olan çözüm ortağınızdır. Aynı zamanda bu çağın avantajlarını en iyi şekilde kullanarak, işinizden yüksek verim almanızı sağlar.

Bilgi çağını, ağ (network) toplumu olarak özetleyebiliriz. 18. yy sonlarında başlayan ekonomik ve toplumsal değişimin itici gücü olan sanayi devrimi sonrası süreç; 1990'lı yıllarda internetin kullanılmasıyla da içinde bulunduğumuz çağa evrimleşmiştir. Bu çağın müthiş değer kazanmasının en önemli sebepleri arasında klasik ülkeler arası sınır kavramlarına kafa tutması ve hatta bir ölçüde ortadan kaldırılması yani dünyanın küreselleşmesidir. Bu iletişim, ham veri ve enformasyonun getirdiği faydalar, firmanızda zaman ve emek kaybını minimize ederek üretimin muazzam tasarruflu hale gelmesini sağlamıştır.

Gravité, içinde bulunduğumuz çağın coğrafi sınıra bağlı kalmadan en önemli aktörü haline gelmeyi hedefleyen bir ufka sahiptir. Endüstride güler yüzlü, hızlı ve güvenilir çözüm üreten, entelektüel seviyesi yüksek ve yaşadığı günü geçmişiyle iyi tanıyan bir firma olma amacını benimsemiştir.

What is Gravité?

Gravité, Fransızca bir kelime olup Türkçe ‘si kütle çekimidir. Kütle çekimi, nesnelerin birbirlerine çekim kuvveti uygulamasına denir. Günlük hayatımızda farkına dahi varmadığımız bu gücün, hayatımıza etkisi çok büyüktür. Bu güç, kütlelerin birbirlerine bağlanarak bir düzen oluşturmasını sağlar. Şayet bu çekim gücü olmasaydı dünya yüzeyinde yürümek yerine uzay boşluğunda olduğu gibi savrulurduk ya da gezegenler birbirlerine karşı bir çekim gücü oluşturmayacağı için yörüngede kalamazlar, gündüz ve gece gibi kavramlar ve hatta bildiğimiz yaşam oluşmazdı...

Sistemi anlamamıza yardımcı bu keşfi için Isaac Newton'a, bu keşfin doğasını tam anlamıyla genel görelilik kuramında açıklayan Albert Einstein'a tekrar teşekkür ederiz.


Our Team

 • Sercan Uzun
  Managing Director

  1997'den beri robotlar, kontrol sistemleri vb. alanlarda çağın öncüsü projelerle anılan Sercan Uzun, firmamızın tüm departman ve projelerinden sorumludur.

 • Prof. Dr. Ali Okatan
  Science and Technology Consultant

  KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakülte Dekanı değerli hocamız Prof. Dr. Ali Okatan, yaptığımız işleri değerlendirirken tecrübesiyle yolumuza ışık tutar.

 • Ümit Ercan
  System Specialist

  2008 yılında Kırklareli Üniversitesi Elektronik Bölümü mezunu olan Ümit Ercan, ürünlerimizin 7/24 hizmete hazır olmasından yani süreklilikten sorumludur.


Happy Clients